Katar Uçak Kargo | Katar Hava Kargo

Katar Uçak Kargo

Avrupa Kargo Havex Uluslararası Taşımacılık ve Dış Ticaret Limited Şirketi adı altında faaliyet göstermektedir.Şirketimiz Üzerinden Katara güvenle her türlü kargo taşımalarınızda lojistik destek alabilirsiniz. Şirketimiz Katar Uçak Kargo taşımacılığında Kurumsal ve Bireysel müşteri taleplerine alternatif taşıma seçeneklerinin yanında ekonomik fiyat avantajları sağlamaktadır.

QR_CARGO

Katar Ekspres Kargo : Hava kargo günümüz dünya ticaretinde çok önemli bir yere sahiptir.Hava Kargo bir kargonun çıkış ülkesinden  varış ülkesine en hızlı ve etkili ulaşma yoludur. Uluslararası ticarette kargonun hızlı bir şekilde alıcısına ulaşmasını sağlamak firmaların gücüne güç,prestijine prestij katmaktadır. Katara Avrupa Kargo ile   ulaşmasını istediğiniz bir çok ürün guruplarını gümrüklü ve ya gümrüksüz olarak göndermek mümkündür.

Katar Kargo Gönderme Seçenekleri :

] Katar İhracat Taşımacılığı

] Katar İthalat Taşımacılığı

] Katar Uçak Kargo

] Katar Hava Kargo

] Katar Acil Kargo

] Katar Evrak Gönderimi

] Katar Doküman Gönderimi

] Katar Numune Gönderimi

] Katar Paket gönderimi

] Katar Ekspres Gönderimi

] Katar Ekonomik Kargo

] Katar Bagaj Fazlası Taşıma Hizmeti

] Katar Dış Ticaret Firma Desteği

Katar İhracat ve İthalat Taşımacılığı :

Şirketimiz Katara Kargo servisi veren tüm hava yolları ile çalışmaktadır. Bu serviste kargo detaylarının eksiksiz ve tam olarak belirtilmesi çok önemlidir.Verilen bilgiler doğrultusunda operasyon merkezimiz müşterilerine en uygun seçeneği sunarak fiyatlandırma yapmaktadır. Şirketimizin hava yolları ile yaptığı spot fiyat anlaşmaları bulunmaktadır.Kazan kazan ilkesini benimseyen şirketimiz rekabetçi en uygun taşıma modelini müşterilerine sunmaktadır.

Katar Evrak ve Doküman Gönderme :

Kurumsal ve Bireysel olarak Kuveyt’e belli bir zaman dilimi içerisinde acil ulaşmasını istediğiniz Evrak ve Doküman gönderilerini hizmet verilen tüm şehir ve ilçelerine Ekspres ve ya Ekonomik fiyat seçeneğimizi kullanarak gönderebilirsiniz ve getirtebilirsiniz.

Katar  Paket ve Numune Gönderme :

Uluslararası ticarette çeşitli ürün guruplarının numune olarak gönderilmesinin önemi çok büyüktür.Firmamız Dubai’ye numune tabir edeceğimiz koli , paket ve benzeri ürünlerin gönderilmesinde ve getirtilmesinde çözüm ortağınız olmaya devam etmektedir. Numune Tekstil – Yedek Parça – Elektronik eşya – Raf Ömrü Olan Gıda Maddeleri – Ahşap – Profil vb bir çok ürün gurubunu gönderebilir ve getirtebilirsiniz.Bu serviste Ekspres ve ya Ekonomik fiyat seçeneğimiz bulunmaktadır. Numuneler her ne kadar  Türkiye de gümrük işlemi görmeden çıkışı sağlansa dahi varış gümrüğünde vergi çıkma olasılığı olabilmektedir.Evrak harici her paket gümrüklerde kontrol edilmektedir. Proforma değeri 50 usd ve ya 50 euro yu geçen her bir gönderi varış gümrüğünde ekstra vergi oluşmasına sebep olabilmektedir. Bu tamamen varış ve karşı gümrük idaresinin insiyatifindedir .Gümrükte Vergi Çıkması : Evrak ve Doküman harici her numune gönderisinde değere bağlı olarak vergi oluşma durumu olmaktadır. Gönderici mutlaka bu bilgiyi alıcı ile paylaşmaktadır. Kargo ilgili ülkeye ulaştığında alıcıya telefon ile ihbarname yapılmaktadır.Vergi oluşmuş ise acentemiz tarafından alıcıya gümrük işlemlerinin yapılması için talimat vermesi talep edilmektedir.Alıcı vergi masrafından dolayı kargoyu reddediyor ise bu bilgi gönderen firma ve ya şahsa ivedi olarak bildirilmektedir.Vergi ve diğer masraflar bakımından kargo bekletiliyor ve çeşitli ödemeleri yapılmıyor ise kargo belli bir süre ilgili ülkede beklemeye alınmaktadır.Bu süre dolduktan sonra ilgili ülke gümrüğünde imha ve ya geri iade süreci başlamaktadır.İade ve ya geri iade masrafları tamamen gönderici sorumluluğundadır. Bu masraflar çeşitli ülke ve gümrüklerine bağlı olarak Türkiye den de ödenebilmektedir.

Zamanında ve Doğru Teslimat : 

Bir gönderinin belirtilen ülke ve adresine ulaşması için gönderene büyük sorumluluk düşmektedir.Gönderen alıcı bilgilerini eksiksiz ve düzgün olarak belirtmelidir.Bu bilgiler alıcı firma ve ya şahıs bilgisinin yanında açık adresi posta kod numarası ve iletişim numara detaylarının belirtilmesidir.Proforma düzenlenecek çıkışlar için paket içeriğinin ve değerinin gerçeği yansıtacak şekilde yazılması gerekmektedir.

Kargoda Doğru Paketlemenin Önemi : 

Sayın Müşterilerimiz ; Kargonun bir yerden diğer bir yere taşınmasında paketlemenin önemi çok büyüktür.Önemli olan kargoyu istenilen ülke ve adresine sağlam ve muhafazalı ulaştırmaktır.Bu durumda gönderene çok büyük sorumluluk düşmektedir.Kargo içeriği bakımından hassas , kırılabilir ve ezilebilir ürün guruplarının yurt içinde ve uluslararası taşımalarında paketlemenin doğru ve düzgün yapılmasında zaruridir.Operasyon merkezimize kargo içeriğinin ayrıntılı şekilde belirtilmesi durumunda konusunda  uzman ekip arkadaşlarımız tarafından , kargo için doğru ve muhafazalı ambalaj konusunda gerekli bilgileri aldığınız gibi lojistik destekte almanız mümkündür.

Paketleme Hatasından Kaynaklı Kargonun Zarar Görmesi :

Yukarıda doğru paketleme kısmında belirtildiği gibi , gönderilen paketin ambalajında gerekli hassasiyet gönderilmez ve bu durum göz ardı edilir ise kargonun zarar görmemesi içten değildir.Hava yolları başta olmak üzere, taşıyı acente kargonun sağlam ve muhafazalı gelmesini istemektedir.Paketleme hatasından kaynaklı zararlarda Hava yolu ve Taşıyı acente hiç bir sorum almamaktadır.Kırılabilir kargoların sandıklı taşınması gerekmektedir ve sigorta yapılması çok uygun olacaktır.Hava yolu çeşitli nedenlerden dolayı kargoya zarar vermiş ise sigorta kapsamında mağduriyet yaşanmamaktadır.Numune ve ya ihracat gönderilerde farklı prosedürler vardır.Konusunda uzman arkadaşlarımız tarafından gerekli bilgileri alabilir ,sağlam ve güvenli taşımalar yaptırabilirsiniz.

Katar İhracat – Dış Ticaret Firma Desteği :

Havex Uluslararası Taşımacılık Dış Ticaret firma konusunda çözüm ortağı olmaya devam etmektedir.Uluslararası ihracat ve ithalat taşımalarında firmamız çeşitli ürün guruplarının satın alma aşamasından belirtilen ülke ve şehrinde bulunan kurumsal ve ya bireysel müşterilerine ulaşana kadar firma desteği vermektedir.Dış ticaret firma yeterliği  bulunmayan firmaların talepleri gerekli yasal mevzuatlar yerine getirildiği takdirde firmamız üzerinden güvenli ve hızlı olarak yapılmaktadır.Firmamızı bu ve benzeri tüm taleplerimiz için arayabilir , tüm sorularınızı sorabilir ve destek talebinde bulunabilirsiniz.

Güvenilir,Hızlı ve Esnek Taşımacılık Modeli :

Uluslararası pazarda lojistik sektörü her geçen gün  hızla büyümektedir. Lojistik sektörüne yönelik bu büyüme ve yükselen ilgi lojistiğin alt dallarına da yansımıştır. Lojistik alt dallarından biri olan hava yolları kargo taşımacılığı da bu büyüme ile paralel olarak büyümektedir. Hava yolları kargo taşımacılığı, IATA kurallarına uygun bir biçimde malların bir ülkeden diğer ülkeye havayolu kullanılarak taşıma kısıtlamalarına dikkat edilerek taşınmasıdır. Ayrıca malların sevkiyatının sık aralıklarla yapılabildiği güvenilir ve esnek taşımacılık modelidir. Hava yolları kargo taşımacılığı daha hızlı bir şekilde ürünlerin sevkiyatının gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Ancak bu hizmet diğer taşıma modellerine göre daha maliyetli olabilme özelliğine sahiptir.

Türkiye’nin HavaYoluTaşımacılığındaDünyaPazarındaki Yeri :

Ülkemiz hava yolları kargo taşımacılığında 19. sırada bulunmaktadır. Ülkemizde taşıma modelleri arasında havayolunun büyüme oranı ve hızı diğer ülkelere göre  daha yüksek oranda hızla artış göstermektedir.

Cevapla

REKLAM ALANI